true

ویژه های خبری

true
    امروز شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
سه شنبه‌های فرهنگی دشتستان بزرگ/ مروری بر کارنامه و آثار نوازنده دف در دشتستان:

دشتستان بزرگ- علیرضا رهسپار و عباس راستی: پایگاه خبری تحلیلی دشتستان بزرگ در روزهای سه شنبه به معرفی هنرمندان این شهرستان پرداخته و با انجام مصاحبه و یا ارائه مطالبی، در راستای شناساندن این هنرمندان تلاش دارد.

این هفته شما را دعوت می کنیم به خواندن زندگی نامه و کارنامه یکی از هنرمندان برجسته عرصه موسیقی دشتستان که خواندن آن خالی از لطف نیست.

 

صادق خیاطی فرد

هنرمند موسیقی (نوازنده دف)

صادق متولد ۲۷ مهرماه سال ۱۳۷۱ در شهر برازجان و فرزند جمال لست.

دوران ابتدایی را در مدرسه امام حسن برازجان و سپس مقطع راهنمایی را در مدرسه رشد برازجان گذراند، با آغاز فعالیت هنری در قالب گروه سرود مدرسه همراه شد و در این دوران موفق به کسب مقام اول استان و راهیابی به مسابقات کشوری همراه با مدرسه رشد شد.
دوران دبیرستان را در مدرسه طالقانی و سپس هنرستان علامه طباطبایی در رشته ساختمان طی نمود و همان سنین و سال ۱۳۸۷ شروع به موسیقی با ساز سنتور کرد.

در سال ۱۳۸۹ وارد دانشکده فنی امام خامنه ای بوشهر شد و در رشته تحصیلی عمران در مقطع کاردانی و پس از آن در مقطع کارشناسی در دانشکده لیان بوشهر رفته و در سال ۱۳۹۴ موفق به فارغ التحصیلی در دانشکده با مدرک کارشناسی عمران و گرایش عمران-عمران شد.

شروع فعالیت جدی وی در زمینه موسیقی از سال ۱۳۹۰ با ساز دف همراه شد و در این برهه، دوره های مختلفی را نزد اساتید مجرب کشور گذراند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– حضور در کلاس استاد مهدی عطارزاده در فرهنگسرای شهر برازجان
– گذراندن دوره درک ریتم در سال ۱۳۹۳ در آموزشگاه مقام شهر شیراز نزد استاد محمد یزدان پناه (کارشناس موسیقی و از نوازندگان به نام ساز تنبک در شهر شیراز)

– حضور در کلاس اساتید در شهر های مختلف که از مهمترین آن ها استاد عطاالله سلامیه، استاد احمد خاک طینت و … می باشد.
– دوره آموزش عالی خود را در سال ۱۳۹۴ در آموزشگاه چکامه شهر تهران نزد نوازنده به نام ساز دف، استاد حسین رضایی نیا ( نوازنده گروه شهناز و گروه های مختلف با خوانندگی استاد محمدرضا شجریان و اجرای کنسرت های مختلف با ایشان و اساتید ممتاز موسیقی ایران از جمله استاد پورناظری، استاد شهرام ناظری ،همایون شجریان و … ) گذرانده و از ایشان مجوز تدریس را اخذ نموده و از همان سال شروع به تدریس این ساز در کنار نوازندگی کرد.

– در سال ۱۳۹۶ افتخار حضور در کلاس استاد بیژن کامکار (پدر دف نوازی ایران) را داشته و موفق به اخذ مدرک اجرای صحنه ای و تدریس ساز از دستان ایشان شد.

در همان ابتدای شروع فعالیت موسیقی با گروه های مختلفی به اجرای صحنه ای پرداخت که از جمله گروه هایی که با آنها افتخار همکاری را داشته می توان به موارد زیر اشاره داشت:

– گروه کوبه ای آفاق به سرپرستی مهدی عطارزاده در سال ۱۳۹۲

– گروه نغمه به سرپرستی علیرضا مساوات در سال ۱۳۹۴

– گروه شب کوک و اجراهایی در قالب دونوازی همراه با فردین پاینده

– گروه ارغوان از سال ۱۳۹۶ که هم اکنون در حال فعالیت و اجرای کنسرت با این گروه هست

– گروهی به سرپرستی ایرج جمالی و خوانندگی بهمن عبدالشیخی (جهانسوز) که هم اکنون در حال فعالیت و اجرای کنسرت با این گروه می باشد.

– گروه کوبه ای جانان به سرپرستی خودش که هم اکنون در حال فعالیت می باشد.

در این سال ها ، فعالیت هایش منجر به اجراهایی در قالب تک نوازی ، دو نوازی و گروه نوازی در شهرهای مختلف شده است.

در سال هایی که شروع به تدریس کرد، موفق به نوشتن  پنج جلد جزوه آموزش ساز دف از مقدماتی تا عالی شد و در حال حاضر با چندین آموزشگاه شهر بوشهر و شهر برازجان  افتخار همکاری و پرورش هنرجویان و نوازندگان این ساز را دارد.

در سال ۱۳۹۸ افتخار عضویت در خانه هنرمندان کشور را دارا می باشد.

در سال ۱۳۹۸ موفق به راهیابی به مرحله نهایی جشنواره موسیقی جوان که معتبر ترین جشنواره کشور میباشد شد و در مرحله نهایی مقام دوم کشور در رده سنی ج را کسب کرد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader