true

ویژه های خبری

true
    امروز شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ: اولیای جمعی از دانش آموزان دشتستانی در گفتگو با دشتستان بزرگ خواستار پیگیری به مسئله ای در مدارس دشتستان شدند.
یکی از آنها اظهار داشت: تمام خطرات درگیری و مواجه با کرونا به جان خریده و دانش آموزان خود را برای یادگیری بهتر درس های خود به مدارس فرستاده ایم، شاید کار ما اشتباه بوده اما هدف ما یادگیری بهتر فرزندان است.

وی افزود: متاسفانه برخی از دبیران رفتار شایسته ای با دانش آموزان نداشته و باعث دلسردی ما می شود، بار ها سر کلاس به آنها گفته که به مدرسه نیامده و در خانه درس بخوانید.

اولیای یکی دیگر از دانش آموزان دبستانی نیز تصریح کرد: معلم به فرزندم گفته که در خانه بمانید چون مدرسه کرونا دارد، در خانه هم خودتان راحتید و هم من به خواب خودم می رسم، نمره هم با من، اصلا نگران نباشید.

وی ادامه داد: متاسفانه به جای تلاش بیشتر از سال های گذشته در راستای آموزش با حضوری همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی، دانش آموزان را تشویق به نیامدن سر کلاس کرده و آنها را می ترسانند، چنین مشکلی مربوط به بسیاری از مدارس است، چرا که از بقیه اقوام نیز شنیده ام.

اولیای دیگر یک دانش آموزان افزود: دو سه روز در هفته آن هم یکی دو ساعت درس دادن به دانش آموزان واقعا برای معلم سخت است؟ چرا باید ترس از درس خواندن این گونه در مدارس باب شود؟سال گذشته مدارس نیمه کاره بسته شد، امسال هم این گونه رفتار می شود، برای من که فرصت آموزش به فرزند خود را ندارم چنین رفتاری از سمت مدرسه را یک توهین به اولیاء می بینم.

 

در این خصوص دشتستان بزرگ گفتگویی را با مدیر آموزش و پرورش دشتستان ترتیب داد.

سهراب باقری اظهار داشت: تمامی موارد در خصوص کم کاری مدیران و دبیران مدارس در زمینه آموزشی و یا رعایت پروتکل های بهداشتی به آموزش و پرورش اطلاع رسانی شده تا پیگیری شود.

وی افزود: تمامی معلمان و مدیران مدارس موظف بوده که در زمان مناسب در مدرسه حضور داشته و در غیر این صورت غیبت رد شود، چرا که اولویت ما با برگزاری کلاس های حضوری است.

مدیر آموزش و پرورش دشتستان اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود، شورای مدارس بر اساس نظرات اولیاء دانش آموزان شیوه آموزشی را به طور موقت مشخص کرده و اطلاع رسانی انجام شده است.

باقری اذعان داشت: شیوه دقیق آموزشی تمامی ۳۴هزار دانش آموز دشتستانی باید مشخص شده و در این خصوص در حال جمع آوری اطلاعات از اولیای دانش آموزان با پر کردن فرم های مخصوص هستیم، مدیران و شورای مدارس شیوه آموزشی را با توجه به نظرات اولیاء به طور دقیق در روزهای آینده به ما اعلام کرده که وضعیت آموزش مجازی و حضوری به چه شکل انجام شود.

وی ضمن بیان این که بسته های آموزشی نیز در نظر گرفته شده و در هفته های آینده بین برخی از دانش آموزان توزیع می شود، تصریح کرد: برنامه دقیق آموزشی مدارس تلوزیونی نیز برای دانش آموزان به طور کامل اطلاع رسانی می شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader