true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

دشتستانبزرگ:فربد طلایی پژوهشگر مطالعات راهبردی و امنیت بین‌الملل در دانشگاه ردینگ انگلستان که به‌عنوان کارشناس در شبکه «من و تو» حضور یافت به دلیل دفاع از جمهوری اسلامی ایران مورد ضرب و شتم عوامل این شبکه قرار گرفت.

به گزارش دشتستانبزرگ به نقل از فرارو؛فربد طلایی پژوهشگر مطالعات راهبردی و امنیت بین‌الملل دانشگاه ردینگ انگلستان که به‌عنوان میهمان و کارشناس در یک برنامه تحلیلی شبکه «من و تو» حضور یافت مورد ضرب و شتم عوامل این شبکه قرار گرفت. فربد طلایی که در مصاحبه خود از جمهوری اسلامی ایران دفاع کرده بود ابتدا با حمله شدید عوامل این شبکه روبه‌رو و سپس بازداشت شد.
طلایی که دریکی از قسمت‌های برنامه‌ای با عنوان «روبه‌رو» که از شبکه من و تو ضبط و پخش می‌شود به‌عنوان کارشناس حضور یافت و در سخنانی از جمهوری اسلامی ایران و اقدامات چند سال اخیر آن دفاع کرد. کارشناس بین‌الملل انگلیس و ایران در مقابل سه مهمان دیگر این برنامه که همگی دیدگاه‌های ضد جمهوری اسلامی ایران داشتند با صراحت به دفاع از هستی و امنیت ایران در برابر ویرانی طلبان و طرفداران تحریم و حمله نظامی پرداخت که با واکنش تند و خشن عوامل این برنامه در پشت‌صحنه مواجه شد.
فربد طلایی در این برنامه از ساده‌لوحی برخی ایرانیان در برابر سیاست‌های دولت آمریکا و ترامپ سخن گفت و اظهار کرد: «تحریم برای مردم ایران خیلی واژه آشنایی هست و این اصطلاحی هست که ابرقدرت‌ها استفاده می‌کنند و علت این هم این است که جنگ پرهزینه و آبرو بر و به همین خاطر هم هست که نان مردم را هدف قراردادند».
وی در ادامه افزود: «باید خیلی خوش‌باور و ساده‌لوح بود که فکر کرد آمریکا و ترامپ بااین‌همه بلا‌هایی که به بهانه براندازی نظام جمهوری اسلامی و به اسم دروغ بر سر مردم آورده و رزق و روزی مردم را هدف قرارگرفته بخواهد نویدبخش آزادی و دموکراسی در ایران باشد».
ظاهراً این سخنان کارشناس به مزاج عوامل برنامه خوش نیامده و با ضرب و شتم و بازداشت او درصدد تلافی برآمدند. چنین رفتاری از شبکه‌هایی که ادعای آزادی فکر و بیان می‌کنند، بار دیگر شعار‌های دموکراسی، آزادی بیان و حقوق شهروندی این شبکه را زیر سوال برد و در اذهان عمومی شک و شبهه‌های زیادی به راه انداخت.

جزئیات حمله عوامل شبکه «من و تو» به فربد طلایی

فربد طلایی در توییتر خود چنین نوشت: «در جریان ضبط یک قسمت دیگر از همین برنامه از سوی کیوان عباسی (مدیر این شبکه) و فردی به نام هیمن سیدی موردحمله و ضرب و شتم قرارگرفته و می‌خواهند او را تحویل پلیس دهند».
این اتفاقات در حالی رخ داد که وی پس از طرح چندین سؤال پیرامون حمله نظامی آمریکا به ایران و تحریم‌های اقتصادی علیه مردم ایران از مجری و مهمانان دیگر خواست که جایگاه و نظر خود را در این باب اعلام کنند. طلایی که به‌صراحت حمایت حاضران در جمع از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را علنی و غیرقابل‌انکار خواند در وقت استراحت با توهین هیمن سیدی مواجه شد که سرانجام به درگیری فیزیکی و ضرب و شتم او منجر شد.
این در حالی بود که کیوان عباسی مدیر شبکه من و تو و پتکین آذر مهر تهیه‌کننده برنامه نیز در ادامه روند ماجرا و متشنج کردن جو استفاده کردند. طلایی که قصد خروج از استودیو را داشت با حمله فیزیکی هیمن سیدی مواجه شد که این حمله سبب پاره شدن لباس او و آسیب به یکی از انگشتان وی شد.
پس از حضور پلیس در محل، فربد طلایی بازداشت شد، اما پلیس به او اخطار کرد که حق شکایت را از عوامل شبکه من و تو ندارد، چراکه آن‌ها نیز شکایتی علیه او تنظیم نکرده‌اند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader