true

ویژه های خبری

true
    امروز چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

دشتستابزرگ: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم گفت: از شرکتی که با تخلیه غیرمجاز پسماندهایش باعث آلودگی آب، هوا و خاک شده است، شکایت شد.

به گزارشدشتستان بزرگ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛  محمدتقی محمدی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم گفت: در پی دریافت گزارش تصویری یکی از دوستداران محیط زیست مبنی بر تخلیه غیرمجاز پسماند در حوالی روستای تنگمان جمال آباد، عامل این کار شناسایی شد.

او ادامه داد: در تحقیقات مشخص شد خودرو یاد شده متعلق به یکی از شرکت‌های صنعتی منطقه است که روزانه پسماند‌های تولیدی آن شرکت را به خارج از محیط شرکت در محیط پیرامونی و مسیر‌های فرعی تخلیه می‌کند و  منجر به آلودگی آب، خاک و هوا شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست جم با اشاره به اینکه این اقدام موجب نارضایتی مردم شده است، افزود: این اداره برحسب وظیفه قانونی خود، شکواییه‌ای علیه راننده متخلف به دادستانی شهرستان ارائه کرد که با دستور بازپرس راننده به اداره حفاظت محیط زیست برای پاسخگویی و تنظیم صورتجلسه احضار شد و کلانتری شهرستان خودرو حمل زباله را به پارکینگ منتقل کرد تا مراحل بعدی پرونده طی شود.

محمدی بیان کرد: خسارت وارد آمده به محیط زیست را برآورد و آن را به دادگستری شهرستان جم اعلام خواهیم کرد.

او همچنین گفت: این شرکت، تاکنون تخلف‌های متعددی در زمینه‌های محیط زیستی داشته که در چند مورد پرونده قضایی تشکیل شده و در حال پیگیری است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader