true

ویژه های خبری

true
    امروز شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ- علیرضا رهسپار: حسن انصاری فرزند حاجی، با نام مستعار ( امروهیچستانی ) در تاریخ ۴ دی ماه سال ۱۳۴۳ در شهر جم متولد شد.

به گزارش دشتستان بزرگ، وی تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم، در خورموج به پایان رساند، سپس با پذیرش در آزمون تربیت معلم، عازم شهرکرد شد.

زنده یاد انصاری از سال ۱۳۶۴با مدرک کاردانی ادبیات فارسی به عنوان دبیر ادبیات، در شهرستان دیر مشغول به کارشد، در سال های بعد، تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی ادامه داد و به تدریس ادبیات فارسی در شهرهای بوشهر و برازجان پرداخت، وی بازنشسته آموزش و پرورش بود و در برازجان سکونت داشت.

وی طنزپردازی را ازسال   ۱۳۷۳ با ستون طنز ( لیلی و مجنون ) در هفته نامه آیینه جنوب بوشهرآغازکرد و در سال های بعد، شیوه طنزپردازی منظوم را در هفته نامه های پیغام بوشهر و پیام عسلویه ادامه داد.

حسن انصاری، طنزپرداز، بر اثر کرونا درگذشت

هیچستانی، در گاهنامه ((دانوش)) در زمینه پژوهش طنز، قلم زنی کرد. از این شاعر طنز پرداز دو اثر با عنوان (مطبوعاتی های نامطبوع ) درسال ۱۳۸۶ و ( تلقند ) درسال ۱۳۹۸ به چاپ رسید.

وی در اسفندماه ۱۳۸۸ از طرف جشنواره استانی طنزوک حوزه هنری بوشهر به عنوان چهره برتر طنز استان بوشهر برگزیده شد.

پایان نامه کارشناسی ارشد انصاری، پژوهشی مفصل درباره طنزپردازی در استان بوشهر بود.

در نهایت، هیچستانی پس از چندین هفته مبارزه بابیماری کوید ۱۹ ( کرونا) و تحمل رنج بسیار، متاسفانه در تاریخ ۱۱ شهریور ۹۹ دارفانی را وداع گفت و بار دیگر جامعه فرهنگی هنری دشتستان در سوگ و ماتم نویسنده ای بزرگ نشست.

هرچه تلاش می کنم
به هر در هرشعری که می زنم ،
باز هم
پست مدرن بودنم
زیر چرخ های ساکن بچه شاعرهای محله مان
له و لورده می شود .
می گویند
تو هنوز در پشتِ مدرن
در حوالی کلاسی سیسم
مانده ای 
کاش می توانستم چیزهایی نامفهوم به زبان آورم
مانا آن دوستم
که هنگام مستی و نشئگی
بر زبان می راند

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader