true

ویژه های خبری

true
    امروز پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ : فعالان روستای خون شهرستان دشتستان به آبشخور‌های حیات وحش در منطقه شکار ممنوع کوه سیاه این شهرستان آبرسانی کردند.

به گزارش  دشتستان بزرگ ؛ مهرداد نوروزی رئیس پاسگاه محیط‌بانی شهید محمدی بوشکان گفت: سال‌های متمادی است که فعالان و علاقه‌مندان محیط زیست در منطقه برای حیات وحش، آبشخور می‌سازند و در ادامه نیز به آن‌ها آبرسانی می‌کنند.

او افزود: این فعالیت در اغلب روستا‌ها و بخش‌های منطقه شکار ممنوع کوه سیاه به همت نیرو‌های مردمی و همیاران طبیعت انجام می‌گیرد و از همین رو این رفتار به فعالیتی هرساله بخصوص در فصل تابستان تبدیل شده است.

باتوجه به شرایط کم آبی و خشک شدن چشمه‌های مورد استفاده حیات وحش، هم اکنون بیش از هر زمان دیگری از طبیعت‌گردان خواهشمندیم بااحترام به قوانین طبیعت، محیط‌بانان را در انجام وظایف خود یاری رسانند و به عنوان محیط‌بانی دلسوز، حامی حیات وحش منطقه باشند.

منطقه کوه سیاه در استان بوشهر یکی از زیستگاه‌های غنی و ارزشمند کشور و دارای انواع گونه‌های گیاهی و جانوری و تنوع زیستی مطلوب است که در سال‌های اخیر به عنوان منطقه شکارممنوع تحت حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست قرار  گرفته است.

کوه سیاه در خرداد و تیر دچار آتش سوزی شد و افزون بر از بین رفتن بیش از هزار هکتار از مراتع، آشیانه برخی حیوانات این منطقه نیز در آتش سوخت.

منبع:باشگاه خبرنگاران

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader