true

ویژه های خبری

true
    امروز دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در نشست با اصحاب رسانه:

دشتستان بزرگ: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر اظهار داشت: آب استان با مشکلات عدیده ای روبرو بود که در این بین برازجان شرایط خاص تری داشت که با پیگیری های صورت گرفته، شرایط بهتر شد.

به گزارش دشتستان بزرگ، عبدالحمید حمزه پور در نشست با اصحاب رسانه، خاطر نشان کرد: با نگاه ویژه ای که شخص استاندار در خصوص مشکلات آب دارد، طرح ها با جدیت پیگیری و نتایج رضایت بخشی کسب شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر تامین آب شرب تمامی شهرها و روستاهای سطح استان بر عهده این شرکت می باشد که غالبا از استان های همجوار تامین می شود، در این بین ۸۰ درصد آب شرب از استان کهکیلویه و بویراحمد و ۲۰ درصد مابقی از استان فارس است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به استقرار ۸۱۹ کیلومتر خط انتقال آب در سطح استان خاطر نشان کرد: در حال حاضر قریب به ۳۲هزار مترمکعب آب توسط آبشیرین کن تولید می شود، در سطح استان بالغ بر ۱۳سایت آبشیرین کن در دست اجرا داریم، آبشیرین کن ۳۵هزار بوشهر بالغ بر ۴۰۰میلیارد تومان هزینه سرمایه گذاری داشته و طبق برنامه ریزی ابتدای سال آینده وارد مدار می شود.

حمزه پور خاطرنشان کرد: آبشیرین کن ۲۸هزار مترمکعبی سیراف نیز از دیگر آبشیرین کن های بزرگ ما در استان بوشهر بوده که عملیات اجرایی آن در حال انجام است، همچنین آبشیرین کن روستای ساحلی دشتی نیز ظرف ماه جاری به عنوان اولین آبشیرین کن حوزه روستایی با ظرفیت ۶۰۰مترمکعب در شبانه روز به بهره برداری می رسد.

وی افزود: با اتمام آبشیرین کن ها منابع آبی استان از ۲۰درصد به بیش از ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده و پایداری آب نیز در سال های آینده افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر اضافه کرد: شهر بوشهر مشکل جدی آب داشته از این رو، نقشه ها را بروز کرده تا برای پایداری آب این شهر اقدام کنیم، ۷۰مناطق جنوبی بوشهر را برای اولین بار از جیره بندی آب خارج کرده و آب پایدار شد، در مناطق مختلف شهر بوشهر نیز در حال پیگیری پروژه های ۴۰میلیاردی بوده که اعتبارات آن نیز مصوب شده تا در نهایت بعد از اجرا، شهر بوشهر از حالت فعلی خارج می شود و تابستان آینده، مشکلات به حداقل ممکن رسیده و مانند امسال نیست.

حمزه پور اذعان داشت: برازجان بیش از ۱۰ تا ۱۵کیلومتر تغییر شبکه را ایجاد کرده ایم، وضعیت بسیار بهتر شده است.

وی ضمن بیان این که در حال بروز رسانی تصفیه خانه های بوشهر هستیم، تصریح کرد: بوشهر بخاطر ساختار زمین شناسی و جنس زمین، واقعا نیاز مبرم به فاضلاب دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر ادامه داد: آب بخش بسیاری از مناطق در برازجان به واسطه استفاده از ظرفیت استان های معین، پایدار شده است، بوشهر نیز همین گونه بوده و در جم همچنان شاهد اجرای این اتفاق هستیم.

حمزه پور افزود: آبشیرین کن سیراف پیشرفت ۳۰درصدی داشته و سال آینده به پایان می رسد، خط انتقال این آبشیرین کن بیش از ۸۰ درصد به اتمام رسیده است، این پروژه بسیار طولانی شده است.

وی اضافه کرد: یکی از چالش های ما در استان بوشهر، نبود منابع آب زیرزمینی و شیرین است، مخالفتی با باغ نداشته اما آبیاری باغ وظیفه ما نیست، وظیفه ما انتقال اب شرب و بهداشتی است، متاسفانه در دشتستان، حدفاصل گناوه تا دیلم و…. خانه باغ هایی را ساخته و از آب شرب برای آبیاری درختان در خانه باغ ها استفاده می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر اذعان داشت: تاکنون انشعاب ۲هزار خانه باغ را قطع کرده و همچنان ادامه می دهیم، استفاده از آب شرب برای درختان جفا در حق مردمی است، اگر افرادی وضعیت مالی خوبی داشته مجوز احداث آبشیرین کن را برای خانه باغ گرفته و از اب شرب استفاده نکنند.

حمزه پور تصریح کرد: برآورد ما از انشعابات غیر مجاز در استان بین ۵ تا ۱۰هزار است، حدود ۳۰۰هزار مشترک در حوزه شهری و ۱۰۰هزار مشترک در حوزه روستایی استان داریم، متاسفانه سرانه مصرف در استان بوشهر بالاست، تقریبا دو برابر در شهرها و سه برابر در روستاها شاهد مصرف آب هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در سطح استان سامانه گویای تلفن ۱۲۲ شبانه روزی است، قبض با مبلغ بالا در استان وجود نداشته و همه چیز سامانه ای است، به طور کل از رسیدن قبض نامتعارف به دست مردم نیز جلوگیری می کنیم، البته قبض های آب به صورت پلکانی و تصاعدی بوده که باید دقت شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر ادامه داد: برازجان قریب به ۱۲حلقه چاه حفر و تجهیز شده و ظرفیتی بیش از ۱۰هزار مترمکعب با اعتبار ۲۰میلیارد تومان به بهره برداری رسید، در گناوه، خورموج، تنگستان و …. نیز اجرای این طرح را داشته ایم.

دیدگاه ها

یک پاسخ به “افزایش ۲۰ درصدی منابع آب استان/ انشعاب غیرمجاز ۲هزار خانه باغ را قطع کردیم”

  1. مرتضی گفت:

    مدیر عامل شرکت آفا واقعا هنر کرده و گل کاشته. اولا که وضعیت اب بوشهر بدتر شده که بهتر نشده. ضمنا آب عده ای خانه روستایی کشاورز و کارگر قطع کردن بنام خانه باغ که هنر نیست… زمان قبل از انقلاب با توجه به کمتر بودن جمعیت و زیادتر بودن نزولات آسمانی.. و کمبود شدید امکانات و اطلاعات. همین شاه خائن اقدام به چنیدن سد بزرگ کرده. و اکثر شهرهایی که به دریا نزدیک بود دستگاه های آب شیرین ساخته.. حالا مقایسه کنید بعد از ۴۵ سال این آقایان که شعار آب و برق مجانی می دادند. چه اقدامی کردند..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader