true

ویژه های خبری

true
    امروز دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ: مدیر جهاد کشاورزی دشتستان در خصوص زمان برداشت نوبرانه نخیلات این شهرستان به دشتستان بزرگ گفت: برداشت خارک از اواخر تیرماه شروع و در اواسط مردادماه نیز برداشت رطب آغاز خواهد شد.

منصور نوذری با اشاره به اینکه اولین نقطه ای که در آن برداشت خارک شروع شده، بخش دالکی می باشد، اظهار داشت: برداشت خرما نیز از اوایل شهریور شروع و تا آبان ماه ادامه خواهد داشت که در این راستا نیز خرمای مناطق طلحه و فاریاب آخرین خرمای برداشت شده خواهند بود.

وی در خصوص ارقام برداشت محصولات نخیلات در دشتستان نیز گفت: ارقام غالب کبکاب، شهابی، زاهدی و خاصه هستند که در این راستا، پیش بینی می شود کیفیت خرمای امسال نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته و کیفیت متوسط رو به بهبود است.

رییس جهاد کشاورزی دشتستان اذعان داشت: دشتستان دارای ۲۵ هزار و ۶۰۰ هکتار نخیلات بوده که در مجموع ۴ میلیون اصله نخل در آن وجود دارد، بیشترین نخل ها متعلق به بخش های سعدآباد و آبپخش می باشد، که به طور متوسط، سالانه بین ۱۲۰ الی ۱۲۵ هزار تن خرما، خارک و رطب از این نخیلات برداشت می شود.

نوذری با اشاره به اینکه حدود ۵ هزار اصل نخل در ماه های گذشته درگیر حریق شده، اظهار داشت: خوشبختانه آتش سوزی در همان روز اول کنترل شده و اکثر این آتش سوزی ها در منطقه سعدآباد و بخشی نیز در منطقه د الکی بود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader