true

ویژه های خبری

true
    امروز دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در حال حاضر ۳۳۵ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

به گزارش دشتستان بزرگ، دکتر سعید کشمیری اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۴ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند.
وی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۶۸ مورد مثبت قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۶۲ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۲۷ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.

kovide 19
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: متأسفانه یک نفر از همشهریان عزیزمان روز شنبه، پنج نفر روز یکشنبه و یک نفر نیز روز دوشنبه فوت‌شده‌اند که تست کرونای آن‌ها امروز مثبت اعلام‌شده است که در رده سنی ۳۸ (مرگ ناشی از حادثه رانندگی) تا ۸۸ سال هستند.
دکتر کشمیری بابیان اینکه هم‌اکنون ۵۲ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد در حال حاضر ۲۸ مورد از آن‌ها با کمک دستگاه نفس می‌کشند.
دفن اجساد مبتلایان به کووید ۱۹ با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در شهر بوشهر انجام می‌شود
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز گفت: اجساد مبتلایان به کووید ۱۹ در شهرستان بوشهر با رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های وزارت بهداشت شستشو، گندزدایی و دفن می‌شوند.
مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: شستشو و دفن متوفیان به عهده کارکنان آرامستان (شهرداری) بوده و با استفاده از وسایل حفاظت فردی شامل دستکش، ماسک، لباس ضد آب، چکمه، عینک یا شیلد تحت نظارت کارشناسان بهداشت محیط این مرکز صورت می‌گیرد.
این مقام مسئول اضافه داشت: ازجمله مواردی که در طی نظارت بهداشتی بر دفن اجساد کرونایی موردتوجه قرار می‌گیرد حفر قبر حداقل به عمق ۲ متر بوده که بایستی کف قبر با پودر آهک پوشانده شود و حتماً بر روی اجساد مجدداً مقداری آهک ریخته می‌شود.
مهندس فخرایی اضافه کرد: همچنین ضروری است مراسم تشییع با حداقل جمعیت برگزار شود و از انتقال میت به مساجد، اماکن متبرکه و منازل خودداری شود.
وی اظهار داشت: تمامی اجساد در شهر محل دفن، غسل و گندزدایی می‌شوند و پس‌ازآن با رعایت پروتکل بهداشتی جهت دفن به آرامستان موردنظر توسط آمبولانس حمل جسد منتقل می‌شوند.
مهندس فخرایی تأکید کرد: به بازماندگان تأکید می‌گردد در صورت دارا بودن علائم ازجمله تب بالای ۳۸ درجه، سرفه و گلو درد، نارسایی تنفسی و تنگی نفس و علائم گوارشی به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: اجساد افراد مبتلا به کرونا در آرامستان‌هایی که مجوزهای لازم را دریافت کرده‌اند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دفن می‌شوند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader