true

ویژه های خبری

true
    امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

 

 دشتستان بزرگ : رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به شرایط سخت این استان دربحران کرونا از توان دادستان‌ها برای اجرایی کردن مصوبه‌های ستاد استانی مقابله با کرونا کمک خواسته شد و در زمان حاضر این همکاری بین دادستان‌ها، فرمانداران و شبکه‌های بهداشت وجود دارد.
به گزارش  دشتستان بزرگ : دکتر سعید کشمیری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به خستگی مفرط کادر درمانی در این استان باید برای کاهش شمار ابتلا به کرونا و بیماران ورودی به مراکز درمانی راه حل اساسی توسط مردم و مسئولان اندیشیده شود.
وی بیان کرد: براین اساس برای پیشگیری از مراسمی که منجر به تجمع شود، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرایی کردن مصوبه‌های ستاد استانی مقابله با کرونا از توان دادستان‌ها استفاده می‌شود.
کشمیری ادامه داد: دراین ارتباط با کمک دادستانی از برگزاری مراسمی که فرد برگزار کننده خود مبتلا به بیماری کرونا بود جلوگیری شد.
دانشگاه پزشکی بوشهر از دادستانی برای اجرای مصوبه‌های ستاد کرونا استمداد کرد
دبیرستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: مهمترین خطری که امروز استان بوشهر را تهدید می‌کند خستگی مفرط کادر درمان است به همین دلیل لازم است که از شمار بیماران ورودی به مراکز درمانی کاسته شود.
کشمیری ادامه داد: اگرچه از لحاظ تخت، وسایل پزشکی و مراقبت‌های ویژه تاکنون با مشکلی برخورد نکرده‌ایم اما خستگی مفرط کادر پزشکی و پرستاری ممکن است استان را با مشکل روبرو کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: به همین دلیل لازم است ورودی بیماران به بیمارستان‌ها کاسته و ابتلا درجامعه کم شود که برای تحقق این مهم باید راه حل اساسی را  در جامعه یافت تا مردم و مسئولان جلو ابتلای بیشتر را بگیرند.
وی تاکید کرد: ممکن است با استفاده از ماسک به یک ایمنی جمعی موقت برسیم اما راه حل اساسی این است که واکسیناسیون انجام شود این درحالی است که حداقل تا پایان سال جاری خبری از این موفقیت وجود ندارد پس باید ابتلا را کاهش داد.
کشمیری گفت: دراین مقطع و مراحل بعدی هر زمانی که از بیماری کرونا ناغافل شویم بیماری به سراغ ما می‌آید به همین دلیل برای زندگی مسالمت آمیز با ویروس کووید ۱۹ باید نهایت تلاش خود را برای رعایت نکات بهداشتی انجام بدهیم.
وی ادامه داد: مردم باید به اصل در خانه ماندن، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی در صورت خروج از خانه، شرکت نکردن در مراسم و تجمع‌ها و استفاده از خدمات الکترونیکی تا حد امکان توجه داشته باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای سرعت بخشی در ارائه خدمات آزمایشگاه‌های برازجان، عسلویه و بوشهر تجهیز و آماده‌ شده و بزودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
کشمیری اضافه کرد: وقتی تعداد موارد مثبت درهر استانی بالا می‌رود به طور طبیعی شمار بستری‌ها نیز افزایش می‌یابد برهمین اساس در زمان حاضر۲۵۶ مورد بستری در بیمارستان‌ها داریم که از این شمار ۱۲۲ مورد مثبت هستند.
وی تاکید کرد: مابقی افراد نیز به عنوان بیمارحاد تنفسی بستری هستند که یا جواب آزمایش آنها نیامده و یا هنوز آزمایش نداده‌اند و در واقع همین افراد نیز به عنوان موارد مثبت به شمار می‌روند.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به روند افزایشی ابتلا به ویروس کرونا در ۲ تا ۳ هفته گذشته گفت: تمام تلاش ما این است که جلو موارد مثبت گرفته شود اما این کار تنها با همکاری مردم و سایر بخش‌های جامعه امکان پذیر است.
کشمیری یادآور شد: در زمان حاضر برخی از فرمانداران از جمله در دشتستان مقرر کرده‌اند در مراسم تشییع جنازه تنها ۱۰ تا ۲۰ نفر از اقوام فرد متوفی شرکت کنند همچنین از صدور مدارک عقد نیز جلوگیری شود.
وی با اشاره به بستری ۲۷ مورد در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان تا روز گذشته افزود: با اعلام همکاران ما در خط مقدم مبارزه با کرونا، در زمان حاضر ۱۳ مورد از موارد بستری در بخش‌های ویژه با کمک دستگاه نفس می‌کشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شمار جان باختگان کرونا دراثر ابتلا به ویروس کرونا را تاکنون ۷۵ نفر اعلام کرد.
کشمیری افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر تا کنون سه هزار و ۷۴۷ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند که از این تعداد سه هزار و ۴۹۱ نفر ترخیص شده‌اند.
وی ادامه داد: در این مدت مجموع افرادی که با علائم حاد تنفسی به مراکز درمانی استان بوشهر مراجعه کرده‌اند ۱۲هزار و ۹۶۰ نفر بوده‌است.
دبیر ستاد کرونا با درخواست از عموم مردم برای حفظ روحیه مدافعان سلامت گفت: از عموم مردم درخواست می‌شود برای حفظ و ارتقای روحیه فرزندان خود در خط مقدم مبارزه با کرونا دست به کار شده و با انتشار تصاویر، دل نوشته و پیام‌های روحیه بخش در فضای مجازی آنان را تنها نگذارند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader