true

ویژه های خبری

true
    امروز جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
اختصاصي دشتستان بزرگ/ لطفا با جان مردم، بازي نكنيد!

دشتستان بزرگ: چندی پیش خبری با عنوان اعلام نتیجه تست کرونا، بعد از غسل میت+ تصاویر در سایت دشتستان بزرگ منتشر شد، خبری که در آن آمده بود، جواب تست یک بیمار کرونایی، در حین مراسم کفن و دفن و پس از غسل میت، اعلام و در این بین افراد زیادی به میت کرونایی تماس فیزیکی برقرار کرده بودند.

موضوعی که پیش از آن نیز در شهرستان دشتستان رخ داده و پس از دفن میت، جواب تست اعلام شده بود.

اما انتشار این مطلب با واکنش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مواجه شد، به نحوی که با انتشار متنی در رسانه های دیگر (ضمن اینکه در پیگیری های دشتستان بزرگ، سکوت اختیار کرده بودند) به تشریح موضوع پرداخته و در واقع با این کار بر صحت این خبر تاسف بار مهر تائید زدند.

شنیده های دشتستان بزرگ حاکی از آن است که گویا تست کرونای میت دیگری نیز پس از غسل، کفن و دفن و آن هم دقیقا پس از ۲ روز از خاکسپاری، مثبت اعلام می شود!

این در حالی است که متاسفانه خاکسپاری وی، بدون پروتکل های بهداشتی صورت گرفته بود

 

بین پزشکی قانونی و بیمارستان هماهنگی لازم وجود ندارد

رئیس شورای شهر برازجان در خصوص فوتی کرونایی در شهر برازجان به دشتستان بزرگ گفت: متاسفانه بین پزشکی قانونی و بیمارستان هماهنگی لازم وجود ندارد.

محراب بنافی افزود: متاسفانه میت، ابتدا خاک شده و سپس کرونایی بودن وی مشخص می شود، همین مشکل و عدم ناهماهنگی بزرگ باعث شده که نیروهای آرامستان برازجان نیز با مشکل ابتلا به کرونا روبرو شده و امکان ابتلای آنها نیز وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: برای این میت نیز به طور عادی روال غسل صورت گرفت و با این که در گذشته برای چنین مسئله ای تذکر داده بودیم، باز هم شاهد رخداد آن هستیم، متاسفانه میت روز جمعه خاکسپاری شده و امروز صبح بعد از دو روز اعلام شده که وی نیز کرونا داشته است.

رئیس شورای شهر برازجان در گفتگو با دشتستان بزرگ اذعان داشت: طبق دستورالعمل شبکه بهداشت، پزشک قانونی باید به بیمارستان مراجعه کرده و جواز دفن را در بیمارستان برای میت صادر کند که متاسفانه این اقدام در آرامستان و با تاخیر و قبل از خاکسپاری صورت گرفته که اقدامی نادرست است، موضوعی که باعث افزایش هزینه بر دوش میت و تاخیر در اعلام کرونایی بودن میت می شود.

دیدگاه ها

یک پاسخ به “تکرار چندین باره یک اشتباه/ کفن و دفن میت کرونایی، بدون پروتکل های بهداشتی”

  1. بهرام رحیمی گفت:

    با درود به همه هم استانی های عزیز » اگر دولت دستور محدود های کرونایی را صادر کرده چرا پس در استان زجر کشیده بوشهر اعمال نمیشود ۰ چرا مدیران ارشد استان شروع به این امر را جدی نمی‌گیرند ؟ با سپاس فراوان » رحیمی وحدتیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader