true

ویژه های خبری

true
    امروز جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ: خانواده یکی از دانش آموزان در گفتگو با دشتستان بزرگ از اقدام آموزش و پرورش در زمان اوج گیری کرونا در استان بوشهر گلایه کرد.
وی اظهار داشت: متاسفانه طی روزهای گذشته پیامی در گروه های تحصیلی دانش آموزان که در برنامه آموزشی شاد ایجاد شده، مبنی بر تحویل شیر دانش آموزان در مدارس منتشر شده است، متاسفانه از خود دانش آموزان خواسته شده که جهت دریافت شیر سهمیه ای خود به مدارس مراجعه کنند.
این اولیای بوشهری افزود: اگر قرار بر آمدن دانش آموز به مدرسه و تحویل شیر به آنها بوده پس چرا اهمیتی به وضعیت کرونا و خطرات جدی آن در چنین شراطی داده نمی شود؟

از این رو و به جهت پیگیری این موضوع، دشتستان بزرگ گفتگویی را با یکی از مسئولان مربوطه انجام داد.

مدیر سازمان دانش آموزی استان بوشهر اظهار داشت: هیچ دانش آموزی را برای دریافت شیر، اجبار نکردیم.

محمود حسنی افزود: به طور کل در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ تنها ۸استان کشور سهمیه دریافت شیر مدارس را داشتند، استان بوشهر نیز اولین استانی بوده که فرآینده برگزاری مناقصه دریافت شیر را برگزار کرد، از دی ماه نیز تحویل و توزیع شیر مدارس را آغاز کردیم.

وی اضافه کرد: سهم هر دانش آموز ۲۰وعده بوده که طبق مطالعه شیوه نامه مصرف شیر و برنامه ریزی صورت گرفته باید هر هفته ۲تا ۳وعده شیر بین دانش آموزان توزیع شود.

مدیر سازمان دانش آموزی استان بوشهر اذعان داشت: قرار بر این بوده که در ۳مرحله و هر بار در ۶وعده و یا ۷وعده توزیع شیر در مدارس را شاهد باشیم به طوری که این طرح تا پایان فروردین به اتمام برسد.

حسنی تصریح کرد: قبل از شیوع کرونا موفق به توزیع ۳۰تا ۴۰ درصد شیر بین مدارس شدیم، میان زمان توزیع شیر بود که کرونا آمد و درست زمانی که مناقصه برگزار و تعهد را اجرایی کرده بودیم، مدارس بسته شد.

وی ادامه داد: مدتی را صبر کرده و با توجه به شرایط موجود، مدارس باز نشد، شیرها نیز سرمایه ملی بوده و حق دانش آموزان، که باید در اختیار آنان قرار می گرفت، در صورتی که استان بوشهر ۳۰تا ۴۰ درصد شیر را قبل از شیوع کرونا توزیع کرده و مابقی استان ها تنها ۱۰ درصد از شیر را پخش کرده بودند.

مدیر سازمان دانش آموزی استان بوشهر افزود: ما نیز مانند مابقی استان ها شروع به ادامه توزیع شیر مدارس کردیم، البته به مدارس نیز تاکید رعایت تمامی نکات پروتکل های بهداشتی را داشته ایم.

حسنی با اشاره به اینکه تقریبا توزیع شیر در استان بوشهر به پایان رسیده است، اضافه کرد: خانواده ها با رعایت نکات بهداشتی سهم دانش آموزان خود را دریافت کرده و از ایجاد ازدحام نیز جلوگیری می شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader