true

ویژه های خبری

true
    امروز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

در گفتگوی اختصاصی دشتستان بزرگ با مدیرکل انتقال خون استان بوشهر مطرح شد:
دلیل اجرایی نشدن پلاسما درمانی کرونا در استان بوشهر چیست؟/ آماده پلاسما درمانی هستیم

دشتستان بزرگ: مدیرکل انتقال خون استان بوشهر در گفتگوی اختصاصی با دشتستان بزرگ، سفید بودن بوشهر در زمان اجرای فاز اول پلاسما درمانی را دلیل اجرایی نشدن این طرح در سطح استان دانست.
به گزارش دشتستان بزرگ، نرگس عبیدی عنوان داشت: طرح پلاسما درمانی، بیش از یک ماه پیش جهت درمان بیماران بدحال کرونایی در ۱۴ استان به صورت پایلوت اجرایی شد که اجرای این طرح، با موفقیت هایی همراه بود.
وی ادامه داد: از آنجایی که در زمان شروع این طرح، وضعیت استان بوشهر سفید بود، لذا از سوی سازمان انتقال خون کشور به عنوان استان های پایلوت پلاسما درمانی انتخاب نشد.
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر با اشاره به آمادگی این اداره کل جهت اجرای طرح پلاسما درمانی در استان خاطر نشان کرد: انتقال خون استان بوشهر آمادگی دارد تا با تایید سازمان انتقال خون کشور، پلاسمای بیماران بهبود یافته را گرفته و در اختیار مراکز درمانی قرار داد.
وی ضمن تاکید بر اینکه هنوز برنامه خاصی جهت اجرای فاز دوم پلاسما درمانی در کشور وجود ندارد، عنوان داشت: اداره کل انتقال خون استان، آمادگی دارد تا اگر در فاز دوم پلاسما درمانی، استان بوشهر را نیز به عنوان استان های هدف از سوی سازمان انتقال خون معرفی کنند ، آن را اجرایی نماید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader