true

ویژه های خبری

true
    امروز جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ: یکی از کشاورزان در گفتگو با خبرنگار دشتستان بزرگ، از آتش سوزی وسیعی در نخلستان های سعدآباد خبر داد.
به گزارش دشتستان بزرگ، وی در گفتگو با دشتستان بزرگ اظهار داشت: حجم آتش سوزی بسیار بالا بوده و حدود ۲هزار نخل در این آتش سوختند، خوشبختانه تلاش های بسیاری نیز برای خاموش سازی آن انجام شد.

نخل های زیادی در آتش سوختند

مدیر جهاد کشاورزی دشتستان در این خصوص به دشتستان بزرگ گفت: با تلاش های صورت گرفته، خوشبختانه آتش سوزی در زمان مناسب خاموش شد.

منصور نوذری افزود: خسارت بسیاری به ثمرات نخل هایی که در منطقه آتش گرفته وارد شده است اما تعداد بسیاری از آنها با مرور و گذشت زمان قابل برگشت هستند.

وی در پاسخ به دشتستان بزرگ، در خصوص میزان خسارت وارد شده اذعان داشت: باید بررسی های دقیق را انجام داده تا بتوان از میزان خسارت های وارد شده خبر داد.

آتش سوزی ۲۳ ساعت طول کشید

بخشدار سعدآباد نیز در پاسخ به دشتستان بزرگ، گفت: آتش سوزی حدود ساعت ۱۱قبل از ظهر در منطقه “گردن شط” روستای “بشیرآباد” بخش سعدآباد دشتستان در حجم بسیار کم آغاز می شود.

اکبر حاجب فرد افزود: ابتدای آتش سوزی، اطلاع رسانی صورت نگرفته و تلاش های کشاورزان برای خاموش سازی آغاز می شود، با وزش شدید باد نیز آتش بسیار گسترده شده و به ما اطلاع دادند.

وی اضافه کرد: بلافاصله پس از اطلاع، تمامی امکانات، تجهیزات لازم و وسایل از سعدآباد، آبپخش، وحدتیه، نظرآقا، دااکی، برازجان و… در کنار نیروهای مردمی برای اتفاء حریق، بسیج شدند.

بخشدار سعدآباد ضمن بیان این که حجم آتش سوزی برای اطلاع رسانی باید بررسی شده، اذعان داشت: علت این آتش سوزی نیز در حال بررسی است.

حاجب فرد تصریح کرد: تلاش های بی وقفه مردمی و بسیج امکانات توانست آتش سوزی را حدود ساعت ۲۳ به طور کامل خاموش کند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader