true

ویژه های خبری

true
    امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
 دشتستان بزرگ :دردسر کرونا برای بیماران دیابتیمعاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: مشکل کمبود داروی بیماران دیابتی این هفته حل می‌شود.

به گزارش دشتستان بزرگ ، کیومرث پور رستمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه به دلیل برخی مشکلات واردات برخی از اقلام انسولین‌های قلمی به کشور با مشکل مواجه شده بود، اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا برخی از کشورهای تولیدکننده اقلام دارویی مرزهای ورودی و خروجی خود را بستند و همین باعث ایجاد وقفه در صادرات برخی اقلام دارویی از جمله انسولین‎های قلمی شد.

                          دردسر کرونا برای بیماران دیابتی

وی ادامه داد: علاوه براین در مدت زمان شیوع ویروس کرونا برخی از شرکت‌های تولیدکننده نیز در فرایند تولید داروهای خود محدودیت ایجاد کرده و همین باعث شد میزان تولید برخی از اقلام دارویی کم شود.

این مسئول توضیح داد: اگر این مشکلات را به مشکل دپوی داروهای وارداتی در گمرک اضافه کنیم، علت کمبود انسولین نه تنها در البرز بلکه در بقیه استان‌های کشور مشخص می‌شود.

پوررستمی اضافه کرد: خوشبختانه انسولین‌های قلمی پنجشنبه گذشته از گمرک ترخیص شده و بعد از لیبل‌گذاری در اختیار شرکت‌های پخش قرار می‌گیرد و با این اوصاف می‌توان گفت مشکل کمبود انسولین‌های قلمی در استان این هفته رفع می‌شود.

وی ادامه داد: بیماران دیابتی باید توجه داشته باشند در زمان کمبود انسولین قلمی می‌توانند به پزشک خود مراجعه و با گرفتن رژیم انسولینی و مصرف انسولین ویال که از گذشته تا کنون مرسوم بوده بیماری خود را کنترل کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: انسولین‌های قلمی به واسطه کوچکی، امکان حمل بی دردسر و سادگی در روش مصرف طی چند سال گذشته طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند ولی این طور نیست بیماران نتوانند از نمونه‌های دیگر استفاده کنند.

وی افزود: انسولین‌های قلمی به صورت سهمیه دو هفته‌ای در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد و بعد از اتمام آنها مجدد شارژ می‌شود.

پوررستمی گفت: توزیع بخش انسولین‌های قلمی در داروخانه های استان از امروز آغاز می‌شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader