true

ویژه های خبری

true
    امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

 دشتستان بزرگ : شامگاه گذشته در نشست رئیس انجمن موسیقی استان بوشهر و سازندگان ساز در استان مقرر شد کانون سازندگان ساز انجمن تشکیل شود.

به گزارش  دشتستان بزرگ  به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ حماسه حق پرست با اعلام این خبر گفت: ساز یکی از فاکتورهای لازم و ابزار ضروری ارائه ی یک کار حرفه ای موسیقایی در بخش نوازندگی و اجرا است که در روند تمرین، پیشرفت هنرجویان و علاقمندان و نیز کیفیت اجرای نوازندگان نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید.

وی بیان کرد: این کانون به منظور انسجام، ساماندهی و توسعه ی فنی و تخصصی لازم، معرفی، ثبت اصالت و پیشینه ی سازهای بومی در سطح ملی و بین المللی و شناساندن سازها با برندهای معتبر و همچنین شناساندن و نمایاندن هنرمندان استان در عرصه ی ساخت ساز تشکیل می شود.

حق پرست افزود: برگزاری دوره ها و کلاس های آموزشی و ترویجی ساخت ساز و اخذ و ارائه ی گواهی آموزشی و تخصصی توسط علاقمندان به هنر ساخت ساز از امورات محوله اولیه به کانون سازندگان ساز انجمن موسیقی بوشهر در نخستین نشست می باشد.

رئیس انجمن موسیقی استان خاطرنشان کرد: در نشست آینده انجمن موسیقی استان و با حضور سازندگان پیشکسوت و جوان استان اعضاء کانون انتخاب خواهند شد.

محمدحسین صارمی از سازندگان و نوازندگان جوان سازهای بومی استان، تا اطلاع ثانوی به عنوان رابط انجمن موسیقی بوشهر با جامعه ی سازندگان حرفه ای ساز در بخش موسیقی ملی، سنتی و بومی و منطقه ای استان در استان معرفی گردید.

همچنین حاضرین در این نشست درباره ی آئین نامه کانون به بیان سخنانی پرداختند که مقرر شد پیش نویس آیین نامه تدوین و به تایید نهایی برسد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader