true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
در گفتگوی اختصاصی دشتستان بزرگ با مدیرکل انتقال خون استان بوشهر، مطرح شد:  

دشتستان بزرگ: مدیرکل انتقال خون استان بوشهر در گفتگو با دشتستان بزرگ از کاهش ذخایر خون استان خبر داد.

نرگس عبیدی اظهار داشت: طی ایام ماه رمضان و همزمان با درگیری با کرونا، مراجعه مردم جهت اهداء خون با کاهش روبرو شده است.

وی ضمن بیان این که نیازهای بیمارستانی خون نیز با افزایش داشته، افزود: مردم اهداء خون را از نیاز های ضروری بدانند، چرا که با اهداء آن، باعث نجات جان دیگران شده و عزیزانی هستند که در بیمارستان ها چشم به انتظار اهداء خون مردم هستند.

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر اضافه کرد: بانک خون استان به تمامی گروه های خونی نیازمند است، هرچند در این بین بیشتر از کمبود گروه های خونی منفی رنج می بریم.

عبیدی ضمن بیان اینکه آن دسته از افرادی که شرایط اهداء خون را ندارند، میتوانند تبلیغ برای این امر را در دستور کار خود قرار دهند، اذعان داشت: تمامی افراد جامعه در زمان لازم نیاز به دریافت خون داشته اما بیماران تالاسمی، جراحی، حوادث، سرطانی و زنان و زایمان از مصرف کنندگان اصلی خون هستند.

وی تصریح کرد: با هر اهداء خون، جان ۳نفر نجات پیدا می کند، چرا که هر واحد خون اهدایی به سه قسمت گلبول قرمز، پلاکت و پلاسما تقسیم شده و نیاز بیماران گوناگون را تامین می کند.

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر ادامه داد: در استان بوشهر چهار پایگاه اهداء خون مستقر است که به ترتیب مراکز بوشهر، دشتستان، کنگان و گناوه بیشترین دریافت خون را دارند.

عبیدی خاطرنشان کرد: با توجه به تمام شدن ماه مبارک رمضان، پایگاه اهداء خون بوشهر در دو نوبت صبح و بعد از ظهر فعال است، مابقی پایگاه ها نیز صبح ها فعالیت دارند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader