true

ویژه های خبری

true
    امروز پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
اختصاصی دشتستان بزرگ/ اینبار در تامین اجتماعی:

دشتستان بزرگ- سید محمد حسینی: تودیع و معارفه مسئولین در هر دوره مسئولیتی بویژه در ابتدای شروع به کار دولتها با استدلالی نظیر تفاوت نگرش حزبی، تقویت و تحول وضعیت نامطلوب موجود به وضعیت مطلوب و…. امری طبیعی و عادی بشمار میرود البته به شرطی مورد رضایت و استقبال شهروندان قرار می گیرد که فرد جدید دارای تجارب و سوابق ارزنده تر نسبت به مسئول پیشین باشد و توانایی تبدیل وضعیت از حالت پیشین به حالت بهبود را داشته باشد
اینها مقدمه ای بود تا به عرض برسانم در حالی که کمتر از یک سال و نیم به پایان عمر دولت تدبیر و امید باقی نمانده است شاهد نصب یک معاون فرماندار و‌ دو بخشدار در شهرستان دشتستان بودیم.
درمانگاه تامین اجتماعی هم که سالها توسط پزشک حاذق و باسابقه، جناب دکتر مهدوی مرتضوی اداره میشد، یک ماه پیش به یک پرستار خانم محول میشود و جای سوال دارد که چگونه سرپرستی یک مرکز درمانی که معمولا به یک پزشک سپرده می شود، به یک پرستار محول شده است.
و البته مشابه همین اتفاق مدتی پیش در شهرستان گناوه نیز به وقوع پیوست.
البته این عزل و نصبها به همینجا ختم نمی شود و در این شرایط سخت کرونایی هرگز انتظار عزل رئیس بومی بیمارستان مهر برازجان که سابقه سرپرستی اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رییس پلی کلینیک شماره ۳تهران، عضو شورای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، پزشک معتمد بیمارستان میلاد و فیاض بخش تهران و… را در کارنامه عملی و‌ تجربی خود دارد، دور از انتظار و تصور بود.
مدیری که بواسطه تجارب ارزنده قبلی و شناخت کلیه پرسنل، خدمه و پزشکان این بیمارستان میتوانست در این شرایط کرونایی، وضعیت وخیم موجود را به شکل مطلوب و با سرعت بهتری مدیریت کرده و پیش ببرد.
و در عوض سپردن این سکان مسئولیتی به یک فرد غیر بومی(از استان فارس) با سابقه نماینده بیمه، بویژه در این شرایط سخت، اقدامی غیرکارشناسانه به نظر میرسد.
و ‌البته مثل همیشه مشخص نیست منشا و کلید فرمان این انتصابات از کجاست.
به هر حال دشتستانی های فهیم تحولات عظیم دوره خدمتی اقای دکتر علیرضا عدالت نظیر:
۱_افزایش ضریب اشغال بیمارستان مهر از ۵۵درصد به بالای ۸۵درصد
۲-افزایش جذب پزشکان متخصص زنان، چشم، رادیولوژی، جراحی عمومی، گوش و حلق و بینی
۳-افزایش تعداد مراجعین سرپایی و بستری به درمانگاه و بیمارستان
۴- راه اندازی دستگاه OPG دیجیتال دندانپزشکی
۵-خرید و راه اندازی UPS اتاق عمل برای اولین بار پس از ۲۰سال از ابتدای تاسیس بیمارستان
۶- راه اندازی اورژانس شبانه روزی بیمارستان برای نخستین بار
۷-خرید دستگاه دیزل ژنراتور
۸-راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز مرکزی
۹-ساخت دو واحد اقامتگاه همراه بیمار با امکانات سرمایشی و گرمایشی
۱۰-راه اندازی بوفه بیمارستان
را خوب به خاطر دارند
امید است اکنون که نخبگان این شهرستان اگرچه به صورت موردی و اندک شمار توانسته اند جایگاه رفیعی در سازمان تامین اجتماعی کشور را از آن خود کنند و شایستگی خود را به رخ کشور بکشند و به اثبات برسانند، روحیه هم افزایی پیشه نموده و فارغ از هرگونه تصمیمات احساسی از سوی مسئولین استانی با تجویز درایت شاهد ابقا مدیر خوشنام بومی شده و با تقویت نیروهای بومی موجب برگشتن سایه استان فارسی ها که از دیرباز به صورت سنتی مناصب مهم این استان و بالاخص دشتستان را در دست می گرفته اند، نشوند.

دیدگاه ها

7 پاسخ به “تعویض های اتوبوسی یا عجولانه در استان؟  ”

 1. محسن گفت:

  با سلام ،تازه کجاش رو دیدین ؟معاون درمان مدیریت درمان بوشهر خودش فردیه که اصلا پزشک نیست و انتصابش ذاتا خلاف قانون هست و حتما باید پزشک عمومی یا متخصص باشه و ایشان مهندس هستند !!! ولی کو فرد دلسوز و پیگیر

 2. نادر گفت:

  بعضی وقتا تغییرات مدیریتی لازم است رویه مدیریتی خراب بوده ک تغییرات انجام شده

 3. وحید بحرانی گفت:

  با سلام خدمت نویسنده گرامی جناب حسینی

  قاعدتاً کلیات مطلب جنابعالی صحیح می باشد ولی تعمیم آن به اشخاص مقبول طبع جنابعالی و موضع گیری فردی به مدیران مناسب جدید در عرصه های مختلف دور از انصاف و عدالت مدنی، شرعی و انسانی می باشد در حالی که نکات مثبت و مدیران اسبق را بر شمردید ولی نقاط ضعف آنها را نفرمودید و آیا اشراف کامل بر سوابق مدیریتی و تجربیات مدیران جدید دارید و در چه سطحی؟
  آیا با همه آنها کار کرده اید و بندگان خدا در مقامی هستند که از بدو ورود مدیری جدید و صرفا بخاطر اختلاف دیدگاه حزبی، نژادی یا منطقه ای درباره آینده مدیریتی دیگران اینقدر تندرو و رادیکال قضاوت نماییم و سلایق و دلبستگی های خود را منتشر هم نماییم؟؟؟!!!
  هرفردی زمانی می تواند درباره نحوه عملکرد خوب یا بد مدیران سابق یا مدیران جدید با این شدت و حدت و عجولانه قضاوت نمایید که استغفرالله یا خدا باشد یا فرشتگان مقرب الهی که فکر نمیکنم اینگونه باشد و شاید یک پیشگو می باشید و ما از آن بی خبر هستیم و از اولاد پیغمبر اینجور قضاوت و محاکمه قبل از اشتباه به دور از کرامت انسانی می باشد.
  در یک مورد از قضاوت های عجولانه جنابعالی که پر واضح است که اصل و بنیان متن بر حول محور آن میچرخد و انگشت اشاره خود را به وضوح بدان سمت نشانه رفته اید، انتصاب یک پرستار خانم بسیار باتجربه با سوابق مدیریتی درخشان و مدرک معتبر و سواد علمی و عملی بالا می باشد که از شانس بد ایشان در جامعه مردسالار ما، یک خانم می باشد و جایگزین جناب دکتر مهدوی گردیده که بلاشک جناب دکتر مهدوی مدیری لایق و پرتلاش می باشد و آیا این دلیل میشود که یک نفر مادام العمر بر یک مسند باقی بماند؟ آیا تغییر و تعالی نیاز ندارد؟ چون آب شیرین هم زیاد در یکجا بماند می گندد در حالی که سیال بودن آب شیرین باعث بقای آن است و تغییر مدیران به منزله عدم کارآیی آنها نمی باشد بلکه بخاطر جایگزینی تفکری جدید و یا متفاوت می باشد تا مدیر جدید با دید متفاوت تر ، مشکلات را از دید دیگر که از دید مدیر سابق پنهان مانده ببیند و رفع نماید و یا تغییرات مثبت و متعالی در نحوه مدیریت جدید اتخاذ گردد.
  فی الهذا جناب سید عزیز و بزرگوار، آیا یک پرستار باتجربه و دارای سنوات خدمتی بالا و والا و از خانواده معظم شهداء که اتفاقا سالها دارای پست های مدیریتی و معاونت درخشان بوده به صرف بر زن بودن و یا دارای مدرک پزشکی نمی باشد، آیا نمی تواند مدیری لایق باشد و تغییرات مثبت و فعالیتهای پویای جدیدی را به فعالیتهای مثبت مدیر قبلی بیفزاید؟ و آیا جنسیت مدیر منسوب و سطح مدرک در کیفیت مدیریت تاثیر دارد؟؟!!
  پزشکی اتفاقا یک تخصص است همچون پرستاری و شرط مدیر خوب بودن نیست و شک نکنید که اگر یک پرستار با شما مدیریتی و تجربه مدیریتی خوب انتخاب گردد عملکردی بهتر از یک فوق تخصص دارد که از داشتن علم و شم مدیریتی محروم می باشد.
  نه هر مدیر توانمندی دارای مدرک بالا می باشد و نه هر مدرک بالایی می تواند مدیری خوب باشد.

  در پایان از مدیر سایت خواهشمندم در کمال عدالت ، نظر اینجانب را منعکس نمایید و انشالله حذف نگردد
  با سپاس
  وحید بحرانی

 4. فرج گفت:

  دکتر عدالت فقط توجه به همین چند امر موجود که گفتید داشتن در صورتی که به خدمات که واقعاً زحمت بسیار بر دوش در این دوران کرونا یی با حداقل نیرو کار می کردند و در آخر حقوق و مزایای که برای این امر آمده بود فقط به پرسنل رسمی خودشون دادند به خدمات شرکتی هیچ وجه پرداخت نگردید

 5. احمد گفت:

  دکتر عدالت مزایای ک برای کرونا آمده بود فقط بین پرسنل رسمی تقسیم کردند در صورتی که بیشتر ین فشار روی خدمات شرکتی بود که با حداقل نیرو وو امکانات کار می کردند بدون یک روز مرخصی

 6. حسن گفت:

  اقای بحرانی برادر شوهر عزیز. عروس خانم به غیر از سرپرستاری تحمیلی بیمارستان که به سبب حمایت مدیر درمان فعلی که رفیق گرمابه وگلستان ایشان بوده وعدم رضایت جمعی پرسنل بیچاره بیمارستان راداشته کدام سمت معاونتی ویا مدیریتی را داشته اند. خودتون اذیت نکنید همه ، همه چیز را دانند برادر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader