true

ویژه های خبری

true
    امروز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

خط تولید ماسک صنعتی سه لایه به‌زودی در بوشهر راه‌اندازی می‌شودخلیج  دشتستان بزرگ :رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تولید ماسک در استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده خط تولید ماسک صنعتی سه لایه با ظرفیت ۵۰ هزار ماسک به‌زودی در منطقه ویژه بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش  دشتستان بزرگ ؛ سیدحسین حسینی در نشست ستاد پیشگیری از کرونا استان بوشهر با بیان اینکه مشاغل کم ریسک از هفته آینده فعالیت آنان از سرگرفته می‌شود اظهار داشت: بر اساس تصمیمات ستاد ملی کرونا مشاغل و کسبه کم ریسک از هفته آینده فعالیت آنان از سر گرفته می‌شود که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این عرصه ضروری است.

وی، با بیان اینکه ۳۰۵ رسته مشاغل در عرصه بازار و اصناف در استان بوشهر شناسایی شده است تصریح کرد: استان بوشهر در عرصه فروش الکترونیکی دارای جایگاه بالایی است چراکه در سال گذشته بر اساس تراکنش‌های مالی انجام شده، استان بوشهر در کشور دارای رتبه چهارم است و این در حالی است که رتبه استان نسبت به سال‌های قبل چهار برابر افزایش یافته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۲ سامانه فروش اینترنتی ویژه اصناف و کسبه افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده ۶۰ هزار واحد صنفی در کشور می‌توانند تجارت الکترونیکی و فروش اینترنتی داشته باشند که این نوع فروش  نقش ویژه‌ای در کنترل ویروس کرونا دارد.

حسینی با قدردانی از کسبه و بازاریان استان در راستای مقابله با بیماری کرونا گفت: در راستای فروش کالا به صورت اینترنتی ۵۲۳ واحد صنفی استان بوشهر در فضای مجازی فعالیت می‌کنند و نشان اینماد و آرم نماد اعتماد دریافت کرده‌اند.

وی، وضعیت تولید و عرضه محلول ضدعفونی و ژل در استان را بسیار مطلوب اعلام کرد و افزود: تولید و عرضه این محلول نسبت به اوائل انتشار ویرس کرونا بیش از ۲۰ برابر افزایش یافته به‌گونه‌ای که اکنون بازار از وجود این محصولات اشباع شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از افزایش تولید ماسک و دستکش یکبار مصرف در استان خبر داد و بیان کرد: تولید دستکش یکبار مصرف در استان بوشهر از ظرفیت تولید روزانه ۸ هزار جفت به ۳۵ هزار عدد افزایش یافته که آخر هفته این ظرفیت  به ۱۶۰ هزار جفت خواهد رسید.

حسینی، تولید ماسک در استان را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده تولید ماسک صنعتی سه لایه در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با ظرفیت ۵۰ هزار ماسک به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

وی، با اشاره به راه‌اندازی گشت‌های مشترک برای بازرسی و نظارت بر رعایت واحدهای صنفی در پیشگیری از بیماری کرونا تصریح کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عرصه ارائه خدمات به مردم در بخش‌های تولیدی و صنفی به ویژه کسبه و بازار امری مهم و ضروری است و گشت‌های بازرسی و نظارت این مهم را مورد بررسی قرار می‌دهند و با متخلفان برخورد قاطع می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تاکید کرد: واحدهای صنفی و کسب‌ و کارهایی که پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌کنند پس از تذکر اولیه پلمب می‌شوند چراکه تاکنون بیش از ۲۰۰ واحد صنفی که موارد بهداشتی را رعایت نکرده‌اند پلمب شده است.

منبع:تسنیم

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader