true

ویژه های خبری

true
    امروز جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه های روانشناسی دشتستان بزرگ/

دشتستان بزرگ-ساناز صالحی*: امروز یک مطلب فوق کاربردی رو برای شما همراهان عزیز اماده کردام که در این روزهای در خانه بتوانید از زمانتان استفاده ی بهینه را ببرید.

یک دفترچه و خودکار بردارید، زمان بگذارید و به سوالات زیر پاسخ دهید:👇🏻

١-چه کارهای عقب مانده داشتم که همیشه به بهانه ی نداشتن زمان کافی، آنها را به سرانجام نرسنادم، و در این روزهای در خانه می توانم به آنها بپردازم؟!

٢-علاقه مندی های من کدام اند؟! در این روزهای در خانه با زمان فراغتی که دارم به کدام یک از علاقه مندی هایم می توانم بپردازم تا روانم را طراوت بخشم.

٣-لیستی از دوستان و اشنایانی که مدت هاست به بهانه ی نداشتن زمان کافی با انها تماسی نداشتید تهیه کنید و هر روز به دو یا سه نفر از انها تماس بگیرید و احوالش را جویا شوید و خوشحالش کنید.

۴-اگر در کتابخانه ی خانه هایتان کتاب هایی هستند که مدت هاست در انتظار هستند که آنها را مطالعه کنید، بردارید و شروع کنید. این بهترین زمان است، از دستش ندهید.

۵-٢٠دقیقه فکر کنید و ببینید در زندگی شخصی و شغلی خود به چه مهارت هایی نیاز دارید که برای ارتقاء خود بیاموزید، آنها را یادداشت کنید و به دنبال راه های دریافت اموزش های مربوطه باشید، سپس انها را تمرین کرده و در خود به عادت تبدیل کنید.

و در آخر جهت افزایش تمرکز و آرامش، و همچنین افزایش ظرفیت ریه های خود، هر روز ، حداقل ۴بار، هر بار به مدت ۵دقیقه، تنفس شکمی را تمرین کنید. و هنگام تنفس بر دم و بازدم خود متمرکز شوید و احساس های هنگام دم و بازدم به خوبی حس کنید.
ترجیحا یک بار از این ۴مرتبه را صبح پس از بیدار شدن و یک مرتبه را شب قبل از خواب انجام دهید.

تا چهارشنبه ی بعد و مطالب دیگر خداوند مهربون پشتو پناهه شما و سلامتیتان باشد🙏🏻

روانشناس، طرحواره درمانگر و هیپنوتراپ*

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader