true

ویژه های خبری

true
    امروز جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: از ابتدای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، تردد خودرو‌ها در ورودی و خروجی‌های استان ۸۵ درصد کاهش یافته است.

به گزارش «دشتستان بزرگ»؛ سردار خلیل واعظی فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و به منظور پیشگیری از شیوع این بیماری، محدودیت تردد در سراسر استان اعمال می‌شود.

او با بیان اینکه از زمان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، تردد خودرو‌ها در ورودی و خروجی‌های استان کاهش ۸۵ درصدی داشته است، افزود: از ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۹ فروردین امسال شاهد کاهش ۶۵ درصدی مجموع تصادفات جاده‌ای در مقایسه با مدت مشابه پارسال بوده‌ایم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه مسئولیت کنترل ورودی و خروجی‌های استان و شهر‌های استان با نیروی انتظامی و بسیج است، ادامه داد: در اجرای این طرح از تردد غیر ضرور خودرو‌ها با جدیت جلوگیری می‌شود و  رانندگان متخلف، ضمن جریمه نقدی ۵۰۰ هزار تومانی، وسیله نقلیه آن‌ها نیز به مدت یک ماه توقیف می‌شوند.

واعظی عنوان کرد: خودرو‌های امدادی، درمانی، پلیس و خودرو‌های حامل انرژی و سوخت و خودرو‌های حمل کالا و مایحتاج ضروری مردم مشمول این طرح نمی‌شوند.

او با تاکید بر اینکه اجرای این طرح بدون مشارکت و همکاری مردم امکان پذیر نیست، گفت: این محدودیت‌ها فقط برای حفظ سلامت خانواده‌ها و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در جامعه اجرا می‌شود.

طرح فاصله گذاری اجتماعی از بامداد جمعه هشتم فروردین آغاز شده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ajax-loader