true

ویژه های خبری

true
    امروز جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
یکی از کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دشتستان طی نشست با اصحاب رسانه:

دشتستان بزرگ: نشست خبری یکی از کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دشتستان ظهر امروز برگزار شد.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ ایرج مزارعی در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: هر کاندیدا با رویکرد و شعار مختلفی ورود می کند، یک سال است که چالش ها و فرصت های دشتستان را مطالعه کرده و در ۲۵۳صفحه طرح مطالعاتی نوشتم، سایر مولفه ها را نیز بررسی و رصد کرده که با توجه به ظرفیت های فردی خود و پشتوانه های مردمی پا به عرصه انتخابات گذاشتم.

وی افزود: می توان از ظرفیت نخبه های علمی استفاده کرده تا چرخ توسعه شهرستان را توسعه داده باشیم، شهرستان دشتستان را به معنای واقعی شناخته و با چنین نگاهی ورود کرده ام، اگر می گویم من تفاوت دارم، تفاوت خود را در نحوه نگرش ها و در برنامه ها می بینم، در این کاندیدایی هستند که ۴ دوره با رویکرد سنتی آمده و من معتقدم برای شرایط مملکت چنین موردی پسندیده نیست, چرا که برای اشتباه شرایط خوبی وجود ندارد.

این کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دشتستان اضافه کرد: مجلس به افراد بروز و آنلاین نیاز دارد, باید آنهایی وارد مجلس شوند که خواسته ها و مطالبات مردمی را بدانند، برای برون رفت از وضع موجود و رسیدن به وضع مطلوب, راهی به جز استفاده از مجلس قوی وجود ندارد, از این رو ما نیز باید انتخابی هوشمندانه داشته باشیم.

مزارعی اذعان داشت: روز جمعه, روز امتحان است و به خوبی باید این امتحان را پاس کنیم, باید تحقیق و مطالعه انجام شود، نه تنها در دشتستان و بوشهر بلکه در کل ایران باید دو نگرش مبنی بر عقلانیت یا همان نگاه های آکادمی محور در کنار ملاحضات سنتی را در دستور کار خود قرار داده تا چرخ توسعه شهرستان را تسریع دهیم، هر کدام از مولفه ها تحقق پیدا نکند خروجی خوبی نیز در پی ندارد، باید رویکرد عقلانی و رویکرد سنتی در دستور کار قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به تغییر شرایط در جهان، ایران، بوشهر و دشتستان باید یک نوزایش فکری نسبت به مدل انتخاب خود در بحث انتخابات داشته باشیم، مردم دشتستان باید با در نظر گرفتن واقعیت ها و حقیقت ها مسیر آینده خود را با انتخاب اصلح گره بزنند، نه اینکه با انتخاب سفارشی و دستوری رای خود را به صندوق ها بریزند.

این کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دشتستان ادامه داد: احترام به تاریخ و شناسنامه دشتستان یک وظیفه عقلی، شرعی و ملی است، حال که ما در عرصه ای دیگر از این امتحان قرار گرفته ایم باید با احترام به گذشته و احترام به آینده به فکر آیندگان خود باشیم، آیندگان, از مردم دشتستان پیشرفت توسعه و رشد را آرزو دارند، بخش اصلی این پیشرفت و توسعه از راهرو های مجلس شورای اسلامی تحقق پیدا می کند، لذا برای فرستادن نماینده دشتستان به مجلس، دشتستان نیاز به پوست اندازی مبنی بر نگاه علمی و عقلانیت است.

مزارعی افزود: از انتقادات اساسی به کاندیدا در حوزه دشتستان, نداشتن پلان و برنامه کاری برای توسعه این شهرستان است، هر وقت فضای مناظره را مطرح کرده با بی مهری منحصر به فرد با اکثریت کاندیدا مواجه شدم، این حق مردم است که نماینده خود را در فضای باز سیاسی و سطحی از برنامه باید دیده که انتخابی آسان تر داشته باشند، کاندیدایی که با نگاه سنتی آمده فرار را بر قرار ترجیح می دهد و کاندیدای دانشگاهی و برنامه محور نیز اصرار بر مناظره داشته که به نوعی در این خصوص حق مردم دشتستان ضایع شد.

وی ضمن بیان این که مهم ترین هدف من برای دشتستان اشتغال است، اضافه کرد: در بحث اشتغال, استفاده از ظرفیت های فردی را مدنظر داشته و با ارتباطاتی که می توان با مسئولین, اشتغال را در سطح شهرستان به شکل نهادینه پیاده می کنیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دشتستان اذعان داشت: مجلس, حوزه تخصصی بوده و کمیسیون هایی تخصصی دارد، افرادی متخصص باید به مجلس رفته و مشکلات را باید پیگیری کنند، مردم قبول ندارند که وظیفه نماینده قانون گذاری است و با توجه به شرایط مملکت نمی طلبد که قانونی را در مجلس بدون پشتوانه علمی به تصویب برسانیم.

مزارعی در پاسخ به این سوال که آیا برنده انتخابات پیشرو می شود یا خیر؟ تصریح کرد: پیروزی مردم و عقلانیت بر منابع زر و زور صورت می گیرد.
وی ضمن انتقاد از مهندسی انتخابات, اظهار داشت:مردم ما چه گناهی دارند که مافیای قدرت در تهران باید دنبال مهندسی انتخابات در دشتستان باشند؟

وی ادامه داد: ما آمده ایم که با چنین وضعیتی مبارزه کنیم و از حداقل هزینه های انتخاباتی عاجز هستیم، اما هستند کاندیدایی که با صرف مبالغ نجومی, به نفع کاندیدی دیگر از رقابت خارج شوند.

این کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دشتستان افزود: برنامه های ما برای بانوان فراتر از برنامه های حداقلی بوده و به دنبال این بوده که موفقیت آنها را در حوزه های مختلف شاهد باشیم، اطلاعات ما در تمامی زمینه ها کامل نبوده و هر جا تخصص داشته باشیم از ظرفیت خود استفاده کرده و زمانی که در حوزه ای تخصص نداشته نیز از مشاوران خود استفاده کرده تا از مشکلات بیرون برویم.

مزارعی در خصوص کاندیدای جریان انقلابی، خاطرنشان کرد: کاندیدای جریان انقلابی در شعار و حرف نبوده و در عمل است، چیزی که در حال حاظر می بینم(همه را نه) تنها به دنبال بهره برداری از این جریان هستند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.