true

ویژه های خبری

true
    امروز جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
اختصاصی دشتستان بزرگ/ تحلیلی بر یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی:

دشتستان بزرگ- کورش تنگستانی(محقق و نویسنده دشتستانی): سرزمین ایران یکی از شاهکارهای زیبای خالق هستی است که در پناه جغرافیایی مینیاتوری و سحر آمیز، به درازای تاریخی کهن رخ نموده است.

صحنه ها و صحنه پردازی های متنوع، چشمگیر و چشم نواز خداوند در این شاهکار کم نظیر چنان پیوسته، متنوع و سرشار از حسن و لطف و زیبایی است که هر بیننده ای را دچار بهت و حیرانی می نماید و در این بین چقدر ایرانی بودن لیاقت می خواهد.
به هر جهت و رکنی از این سرزمین اهورایی که نظر بیافکنیم جز برجستگی و استیلای « فرهنگ ایرانی» مشاهده نمی نماییم.
«ایمان، ناموس و وطن» همواره از عناصر مقدس فرهنگ ایرانی بوده و هست.
شهرت و آوازه ی «جنوب» در تاریخ ایران و در اذهان عمومی، تداعی کننده جهاد مقدس و دفاع جانانه ی مبارزان و مجاهدان سلحشور این خطه در حراست و حفاظت از آب و خاک و ناموس و شرف خود در مقابل مهاجمین و متجاوزین اروپایی خصوصاً استعمار انگلیس بوده است.
در تهاجمات ادواری دشمنان طماع و گستاخ به ایران زمین، جنوب تنها قسمتی است که حتی یک وجب از خاک ایران را از دست نداده است.
اینجا هر قلمی اگر خواسته باشد عهدنامه ای ننگین چون ترکمانچای و گلستان را امضاء کند، سرداران و سالاران جنوب که همواره مشروعیت علمای دین را با خود داشته اند، دستش را قلم کرده اند.
«جنوب» بخشی از زاگرس است و بی گمان استان بوشهر با منابع سرشار گاز و نفت، گمرکات، تولیدات کشاورزی و دریایی(آبزیان)، ایران کوچکی است که ایرانی بزرگ را تغذیه و اطعام می کند و مردمانش همواره چون نخل هایش سر به آسمان سائیده اند.
« دشتستان بزرگ » این پیشانی فراخ، فکور و سلحشور استان بوشهر به مدد جانفشانی ها و از خود گذشتگی های نامداران و نام آوران خود در عرصه های گوناگون تولید، مبارزه و مقاومت، چون نگینی تابناک بر تارک زاگرس و تاریخ این مرز و بوم می درخشد.
با این همه افتخار، مجد و کهنسالی و با وجود میراث گرانبهای نیاکانی، دشتستان امروز از فرزندان خود دلگیر و مغموم است.
توسعه نیافتگی در تمامی عرصه ها ی اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی این شهرستان فریاد می زند. کشاورزی که محور توسعه و موتور تحرک اقتصاد این منطقه است، از بی آبی، ناکارآمدی و غیر مکانیزه بودن خود فغان ها دارد.
سد رودخانه دالکی سالهاست بی پول و بی اعتبار است و سد رئیسعلی شبانکاره بعد از سالها آبگیری هنوز معطل کانال های آبرسانی خود است.
آیا می دانید با ۱۲۰ هزار تن تولید خرمای دشتستان می توان چند کارخانه بسته بندی، صنایع تبدیلی و سردخانه احداث کرد؟
آیا می دانید با چند صد هزار تن تولیدات سبزی و صیفی این شهرستان می توان چه رونق و تحولی در این بخش ایجاد کرد؟
آیا می دانید چند مرغداری، دامداری و کشتارگاه در نبود نقدینگی و تسهیلات، رو به نابودی و تعطیلی است؟
آثار باستانی و تاریخی ارزشمند این شهرستان چون شهر باستانی توج، مجموعه کاخهای هخامنشی برازجان، درودگاه و نظرآقا، کاروانسرای مشیرالملک برازجان، دالکی، وحدتیه، آثار مختلف بخش های آبپخش، سعدآباد، شبانکاره، بوشکان و ارم و …. که می توانند عامل اشتغال و توسعه گردشگری و رونق اقتصادی باشند، در انتظار دیده شدن و اعتبار گرفتن جان به لب شده اند.
توسعه زیرساخت ها اعم از راه و جاده و بزرگراه و راه آهن، آموزش و تحقیقات، محیط زیست، سد سازی، شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فن آوری، بومگردی، سازمان های مردم نهاد و دهها مورد دیگر تشنه و منتظر نخست، اراده ای بر دیده شدن و برنامه ریزی و در بعد پیگیری و جذب تسهیلات و اعتبارات لازم ملی و استانی هستند، که همگی از یک نماینده ی متخصص و کاربلد با سوابق مدیریتی روشن و برجسته بر می آید.
مسلماً علاوه بر دو وظیفه ی قانونگذاری و تحقیق و تفحص، گزینه سومی نیز در موفقیت و کارآمدی یک نماینده مطلوب مؤثر است و آن داشتن ارتباطاتی در سطح کلان و نفوذ در هسته های قدرتمند سیاسی و اجرایی کشور است که جز با سالها تجربه، مدیریت و مراودات و معاشرات گوناگون حاصل نمی گردد.
اکنون که در آستانه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هستیم بایستی تلاش نماییم دشتستان بزرگ با همه ی آمال و آرزوهایش را بر منافع شخصی و گروهی خود ترجیح دهیم.

عزیزان و سروران گرامی، « جناب آقای حاج غلامرضا مختاری » با تخصص علمی بالای مالی و اقتصادی و دکترای حرفه ای کسب و کار (DBA) و اندوخته ی مدیریتی برجسته از جمله سالها مدیر کلی بانک ملت در استانهای بوشهر و فارس، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی استان بوشهر، مدیر امور بانک سرمایه در مناطق جنوب و غرب کشور، مدیر امور بیمه ما در مناطق جنوب و غرب کشور، عضویت در شوراهای برنامه ریزی و اداری استانهای بوشهر و فارس و کمیسیون برنامه و بودجه جمعیت هلال احمر کشور و دهها مسئولیت، لیاقت و شایستگی دیگر که به راحتی قابل رصد و تحلیل هستند، به زعم این حقیر بهترین گزینه برای دشتستان و آینده این شهرستان است.
بیاییم به حرمت این کهن دیار آشنا، دشتستان بزرگ و آینده ی فرزندانمان سکان این کشتی طوفان زده را به ناخدایی راه بلد، متخصص و مردمی بسپاریم.

دیدگاه ها

یک پاسخ به “به حرمت دشتستان بزرگ”

  1. عباس گفت:

    بسیار پر از غیرت و شور و شعور از جناب تنگستانی
    دنیای عجیب و پر از تعارض
    منفعت
    احسنت بر مردانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.