true

ویژه های خبری

true
    امروز جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

دشتستان بزرگ: معاون حوزه عمرانی استانداری بوشهر گفت: سالن ۷۰۰ نفری شهرداری برازجان با ۱۶میلیارد تومان اعتبار به مناقصه رفته و تلاش داریم که در هفته دولت سال ۹۹ سالن را بالاتر از حد تمامی سالن ها و با بهترین استانداردهای روز جهان به اتمام برسانیم.

به گزارش دشتستان بزرگ، مهرداد ستوده در حاشیه بازدید خود و مدیران کل دفتر فنی، دفتر شهری و مدیریت بحران استانداری از دفتر پایگاه خبری تحلیلی دشتستان بزرگ، گفت: من دشتستانی بوده و بدون شک، به هر جا و منسبی نیز که برسم از دعای خیر دشتستانی ها خواهد بود و همین امر موجب شد تا امروز از نزدیک با دست اندرکاران دشتستان بزرگ دیدار کنم.

دشتستان بزرگ، به دنبال غرض ورزی شخصی نیست

وی با اشاره به دنبال کردن اخبار دشتستان بزرگ عنوان داشت: اخبار و گزارش در دشتستان بزرگ همواره به شکل حرفه ای و به دور از غرض ورزی منتشر می شوند، این نشاندهنده آن است که دست اندرکاران این پایگاه خبری، به دنبال غرض ورزی شخصی نیستند.

ستوده ضمن اشاره به فعالیت های مثبت رسانه دشتستان بزرگ، در سال های اخیر اضافه کرد: سایت دشتستان بزرگ به شخصیت ها توهین نکرده و در جهت انتشار اخبار دروغ و یا تهمت به اشخاص، قلم نزده است، دشتستان بزرگ هیچ گاه مسئله و یا مسئولی را به سخره نمی گیرد.

معاونت حوزه عمرانی استانداری بوشهر اذعان داشت: رسانه دشتستان بزرگ با فعالیت خوبی که داشته، جایگاه برجسته ای در استان بوشهر پیدا کرده است، دشتستان بزرگ، به مسائلی همچون، بودن در نقش مشاوره خوب، تعریف در زمان مناسب و انتقاد سازنده از مسئولین، توجه دارد و تمامی این مسائل سایت دشتستان بزرگ را بزرگ تر می کند.

استقبال بی نظیر مردم از دومین گردهمایی دشتستان بزرگ، نشانه مردمی بودن این سایت است

وی تصریح کرد: متاسفانه امسال امکان حضور در گردهمایی سالانه سایت دشتستان بزرگ برای من فراهم نشد، اما با مشاهده تصاویر این مراسم و حضور پرشور مردم، میزان محبوبیت دشتستان بزرگ را متوجه شدم.

ستوده اظهار داشت: استقبال بی نظیر مردم از دومین گردهمایی سالانه دشتستان بزرگ، نشان از مردمی بودن این سایت است، با این برنامه مشخص شد که پشتیبان مردم هستید و مردم نیز شما را دوست دارند.

شما پل ارتباط بین ما و مردم هستید

معاون عمرانی استاندار بوشهر ضمن بیان این که تا روحیه پرسشگری و نقادی در جامعه نهادینه نشده باشد، خروجی مناسبی در جامعه وجود نخواهد داشت، ادامه داد: خودمان را از رسانه جدا نمی بینیم، شما پل ارتباط بین ما و مردم هستید، رسانه های دشتستان نیز در زمینه پرسشگری بسیار فعال بوده و دلسوزانه، روشنگری می کند.

از تلاش جهت ساماندهی جمعه بازار برازجان تا اجرای نهضت سد سازی در استان

وی در پاسخ به مدیر مسئول دشتستان بزرگ در خصوص اصلاح وضعیت جمعه بازار شهر برازجان گفت: این موضوع را پیگیری می کنم، باید امکانات اولیه و زیرساختی جمعه بازار جهت آسایش کسبه فراهم شود، حتی به لحاظ دور بودن مکان جدید این بازار نیز از شهر، می توان اتوبوسی را جهت رفت و آمد مردم در نظر گرفت، اما تصمیمات در خصوص تغییر مکان این بازار به نقطه دیگری از شهر، در حوزه شورای تامین شهرستان می باشد.

ستوده در خصوص طولانی شدن روند بازسازی بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان نیز به مدیرمسئول دشتستان بزرگ گفت: پروژه بازسازی بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان با وقفه ای مواجه که با تخصیص و تزریق بودجه لازم، به زودی ساخت این پروژه از گرفته و معوقات کارگران ساختمانی آن نیز پرداخت خواهد شد.

وی در خصوص چگونگی ساماندهی وضعیت آب شرب دشتستان نیز خاطر نشان کرد: در دولت دوازدهم، احداث پنج سد را در دستور کار قرار دادیم، سدهای تنگ ارم، قیز قلعه و ثنا افتتاح و سدهای اخند عسلویه و ارغون کلمه نیز به سرعت در حال پیشرفت و نزدیک شدن به پایان کار خود هستند.

معاونت حوزه عمرانی استانداری بوشهر اذعان داشت: برای اتمام سد دالکی نیز بیش از  ۴۰۰نفر در حال کار هستند که در این راستا تونل های سد تکمیل و قبل از پایان دولت دوازدهم نیز خود سد به مرحله آبگیری خواهد رسید.

برنامه های ویژه، جهت حل معضل آب دشتستان در حال اجرا است

وی در پاسخ به مدیرمسئول دشتستان بزرگ در خصوص انتقادهای صورت گرفته بر حفر چند حلقه چاه و ایجاد انشعاب از خط آب کوثر بجای احداث آب شیرین کن گفت: آب شرب دشتستان از جمله مسائلی است که همواره مورد پیگیری تمامی دست اندرکاران مربوطه بوده و هست، از این رو جهت حل معضل مذکور، راهکارهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ارائه و اجرایی شد.

معاون عمرانی استانداری بوشهر خاطر نشان کرد: احداث آبشیرین کن از جمله برنامه های بلند مدت می باشد که اجرای آن، مستلزم زمان نسبتا بلند بود، با اقدامات صورت گرفته، آب شیرین کن های آبپخش و سعدآباد تا پایان هفته دولت سال آتی تکمیل و افتتاح خواهند شد.

وی ادامه داد: با این شرایط باید به این نکته توجه کرد که معضل آب به صورت کوتاه مدت و میان مدت نیز مشکل آب دشتستان در زمان ساخت این آبشیرین کن ها، با حفر چاه و ایجاد انشعاب از خط کوثر، ساماندهی شد، همین امر عاملی بود تا تجربه تلخ تابستان ۹۷، امسال تکرار نشد.

علت نیمه تمام رها شدن سالن شهید شاهینی برازجان چه بود؟

ستوده در خصوص دلیل نیمه تمام رها شدن سالن شهید شاهینی برازجان نیز به مدیرمسئول دشتستان بزرگ گفت: سالن مجتمع شهید شاهینی تا مرحله مناقصه نیز رفت اما متاسفانه مشکل قانونی پیدا کرد و همین عامل موجب شد که این پروژه را به صورت ناتمام رها کرده و تمامی تلاش خود را جهت تکمیل سالن ۷۰۰ نفره شهرداری برازجان به کار بندیم.

افتتاح سالن ۷۰۰ نفره و پلاتوی برازجان در سال آتی

وی ادامه داد: سالن ۷۰۰ نفری شهرداری برازجان با ۱۶میلیارد تومان اعتبار به مناقصه رفته و تلاش داریم که در هفته دولت سال ۹۹ سالن را بالاتر از حد تمامی سالن ها و با بهترین استانداردهای روز جهان به اتمام برسانیم.

معاون عمرانی استانداری بوشهر اذعان داشت: این سالن با سینمای روباز، اتاق های آموزش و… در حد بسیار بالا ساخت می شود به نحوی که چنین سالنی در جنوب کشور منحصر به فرد است.

ستوده ادامه داد: برازجان فرهنگ و هنری قوی دارد، در این راستا، پروژه ساخت پلاتو با جدیت در حال کار بوده و سال آینده افتتاح خواهد شد، تلاش دارم تا سالن ۷۰۰نفره برازجان در هفته دولت و پلاتو در دهه فجر سال ۹۹ به بهره برداری برسد.

ستوده در پاسخ به مدیرمسئول دشتستان بزرگ در خصوص احقاق خواسته دیرینه مردم برازجان جهت اصلاح ورودی این شهر و خروج دومین شهر استان از بن بست گفت: برای اصلاح ورودی برازجان ۵تا۶ جلسه کارشناسی گرفته شده است، فاز اول این پروژه به پایان رسیده و فاز دوم آن که تقاطع غیر هم سطح است، مستلزم اعتبار مالی بالایی است.

وی با اشاره به اینکه این خواسته برحق مردم همواره از جمله برنامه های اصلی حمپوزه عمرانی استانداری است، عنوان داشت: با تخصیص اعتبارات لازم، روند تکمیل پروژه اصلاح رودی برازجان تسریع و تکمیل خواهد شد.

حکم فرماندار دشتستان به زودی زده می شود

معاون عمرانی استانداری بوشهر در خصوص وضعیت آرامستان های برازجان و تاسیس آرامستان شماره سه این شهر نیز اذعان داشت: برخی افراد از احداث آرامستان شماره ۲ و برخی از احداث ارامستان شماره سه دفاع می کنند اما در کل، مسئله آرامستان می بایست در شهرستان حل شود و حوزه عمرانی استانداری آمادگی هر نوع کمک و مساعدت را دارد.

ستوده ادامه داد: حکم فرماندار دشتستان به زودی زده می شود، تمامی استعلامات انجام شده است، وی انسانی خوب و سالم می باشد و هیچ مشکلی برای حکم وی وجود ندارد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.